نصب پلاگین فلش پلیر در مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer)

برای این منظور ابتدا به سایت رسمی کمپانی ادوبی مراجعه کرده و پس از دریافت آخرین نسخه افزونه فلش پلیر، آن را بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

کمپانی نامبرده متأسفانه آی‌پی‌های ورودی کشور ایران را در قالب فهرست سیاه خود قرار داده و لذا مراجعه مستقیم به آن امکان‌پذیر نمی‌باشد، اما وب‌سایت‌های داخلی به‌صورت گسترده‌ای قالب‌های مختلف پلاگین فوق را برای مراجعه‌کنندگان خود فراهم آورده‌اند، بنابراین کافی است تا با جستجوی بسیار ساده‌ای در موتور گوگل، افزونه فلش پلیر را یافته و سپس آن را دانلود کنید، اما دقت داشته باشید تا نسخه مربوطه سازگار با مرورگر اینترنت اکسپلورر باشد.

پس از دریافت پلاگین نامبرده، ابتدا مرورگر اینترنت اکسپلورر (و همچنین دیگر نرم‌افزارهای جستجوی شبکه اینترنت مانند فایرفاکس جهت جلوگیری از بروز مشکلاتی در قدم‌های آتی دستورالعمل) را بسته و سپس آن را نصب کنید.

چگونگی فعال‌سازی پلاگین فلش پلیر در مرورگر اینترنت اکسپلورر

نرم‌افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر به‌صورت کاملاً خودکار پس از نصب موفقیت‌آمیز افزونه به فعال‌سازی آن در رابط عملکردی خود اقدام می‌کند، اما گاهی اوقات ممکن است که این فرآیند مستقیماً اجرا نگشته و تدارک برخی از تمهیدات را از کاربر طلب نماید.

برای این منظور ابتدا مرورگر اینترنت اکسپلورر را گشوده و سپس بر روی دسته‌بندی تنظیمات (دارای آیکون چرخ دنده) در گوشه سمت راست بالای پنجره نرم‌افزار کلیک کنید.

گزینه “Manage add-ons” را از طریق منوی میانبر نمایان گردیده انتخاب کنید.

پلاگین فلش پلیر

حال کافی است تا به‌منظور مشاهده و دسترسی به فهرستی از تمامی تولبارها و افزونه‌های نصب شده در قالب مرورگر فوق، ابتدا از طریق پنل موجود در سمت چپ پنجره گشوده شده به سربرگ Toolbars and Extensions مراجعه کرده و پس از یافتن ورودی مربوط به پلاگین فلش پلیر تحت عنوان “Shockwave Flash Object”، یک مرتبه بر روی آن کلیک راست کنید.

گزینه Enable را از طریق منوی میانبر نمایان گردیده انتخاب کرده و پس از فعال‌سازی افزونه، مرورگر اینترنت اکسپلورر را یک مرتبه راه‌اندازی مجدد کنید.

پلاگین فلش پلیر

درصورتی‌که برخی از محتوا و بخش‌های گوناگونی از وب‌سایت‌های مراجعه شده همچنان به اجرا در نیامده و پیغام‌های مختلفی در قالب آن‌ها نمایان می‌گردند، می‌توانید جهت مرتفع سازی مشکل ابزارهای کنترلی ActiveX را نیز غیرفعال کنید.

برای این منظور ابتدا به منوی کنترل پنل سیستم‌عامل مراجعه کرده و سپس ابزار Internet Options را به اجرا در آورید.

به سربرگ Security مراجعه کرده و پس از انتخاب آیکون Internet، بر روی کلید Custom Level در زیرمجموعه بخش “Security level for this zone” کلیک کنید؛ مشاهده می‌نمایید که پنجره مربوط به تنظیمات امنیتی مرورگر نمایان می‌گردد.

پلاگین فلش پلیر

اکنون کافی است تا صفحه را اندکی به سمت پایین هدایت کرده و پس از یافتن دسته‌بندی “ActiveX controls and plug-ins”، گزینه “Allow ActiveX Filtering” را به حالت Disable تغییر وضعیت دهید تا ابزار غیرفعال شود.

کلید OK را به‌منظور تأیید تغییرات انجام پذیرفته فشرده و سپس تکمه فوق را در قالب پنجره Internet Properties نیز مجدداً بفشارید.