پلاگین فلش پلیر در حالت پیش‌فرض به‌عنوان بخشی از مرورگر فایرفاکس به شمار نرفته و نصب دستی آن لازم و ضروری می‌باشد. برای این منظور ابتدا مستقیماً به وب‌سایت کمپانی ادوبی مراجعه کرده و یا فایل نرم‌افزار را از طریق وب‌سایت‌های داخلی دانلود کنید (این نکته را مدنظر داشته باشید که فایل دانلود شده با مرورگر فایرفاکس همخوانی داشته باشد).

پس از اتمام دانلود پلاگین فلش پلیر، ابتدا نرم‌افزار فایرفاکس را (در صورت اجرا بودن) بسته و سپس افزونه را نصب کنید.

مجدداً مرورگر فایرفاکس را گشوده و سپس با مراجعه به وب‌سایت‌های مختلف، از نصب موفقیت‌آمیز پلاگین اطمینان حاصل کنید (در صورت نصب صحیح، محتوای سایت‌های اینترنتی بدون هیچ مشکلی باید به اجرا در آیند).

اجرای محتوای اینترنتی به‌وسیله پلاگین فلش پلیر با نصب یک مرتبه‌ای آن بدون هیچ مشکلی در آینده نیز صورت می‌پذیرند، اما به‌روزرسانی قالب نرم‌افزار به‌منظور افزایش ضریب امنیت و بهبود سرعت می‌تواند تأثیراتی را به خود اختصاص دهد. جهت به‌روزرسانی پلاگین در مرورگر فایرفاکس کافی است تا در آینده مجدداً فایل آپدیت نرم‌افزار را دانلود کرده و با استفاده از دستورالعمل فوق به نصب آن بپردازید.

چگونگی فعال‌سازی پلاگین فلش پلیر در مرورگر فایرفاکس

ابتدا مرورگر فایرفاکس را گشوده و سپس در کادر درج آدرس عبارت about:addons را تایپ کنید (علاوه بر آن می‌توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + A را نیز جهت مراجعه به مسیر فوق بفشارید).

فلش پلیر

در صفحه جدید گشوده شده، ابتدا از بخش سمت چپ به سربرگ Plugins مراجعه کرده و سپس افزونه مربوط به “Shockwave flash” را از طریق فهرست پیدا کنید.

فلش پلیر

بر روی منوی کشویی موجود در سمت راست افزونه یک مرتبه کلیک کرده و پس از انتخاب گزینه “Always Activate”، صفحه فعلی را بسته و سپس مرورگر فایرفاکس را مجدداً اجرا کنید. اکنون افزونه به صورت دائمی فعال شده و تمامی محتوای مختلف را به اجرا در می‌آورد.